O nas

Uczniowski Klub Sportowy ŻEGLARZ istnieje od 2000 roku. Działamy na zasadzie stowarzyszenia, zarejestrowanego w ewidencji Uczniowskich Klubów Sportowych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Wrocławia. Prowadzimy szkolenia żeglarskie dla dzieci i młodzieży. We współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim realizowaliśmy programy „NIVEA Błękitne Żagle”, „ENERGA Saling” oraz „Polsaling”.

Zapewniamy wykwalifikowana kadrę z uprawnieniami trenerskimi i instruktorskimi. Nasi instruktorzy są doświadczonymi zawodnikami z licznymi trofeami regat w Polsce, Europie i na świecie. Ich wychowankowie zdobywali tytuły Mistrzów Polski i Europy, oraz wysoko plasowali się w Mistrzostwach Świata i w rankingach ogólnopolskich.

Oprócz osiągnięć sportowych ważna jest także sama przygoda, jaką jest żeglarstwo – alternatywa dla spędzania czasu przed komputerem, tabletem, czy telewizorem. Wspólna zabawa na wodzie, pokonywanie własnych słabości, zmagania z żywiołami, ale także wzajemna pomoc, zdrowa rywalizacja, wspólna praca, wszystko to kształtuje charakter dziecka i zwiększa jego poczucie własnej wartości.

Chcesz aby Twoje dziecko poznało czym jest żeglarstwo? Zapoznało się z podstawami bezpiecznego zachowania się na wodzie i współdziałania w grupie? Zapisz je do naszego Klubu!

Zachęcamy do odwiedzin naszego profilu na FB oraz strony www.uks-zeglarz.pl.