Zajęcia na długi weekend

Zajęcia w czwartek i piątek odbywają się zgodnie z planem.

Ponieważ w weekend na naszym akwenie są regaty, zajęć dla grupy początkującej 9-12 nie będzie. Można je odrobić w tygodniu, lub 3-go maja w godzinach 9:00-14:00

Grupę z godzin 12-15 zapraszam już do startu. Proszę się zgłosić o godzinie 8:30 do trener Ewy, pomoże przejść przez zapisy do regat i przydzieli łódki. Uwaga obowiązuje wpisowe 20zł.

Grupy średnio-zaawansowana i zaawansowana – startują w regatach.

Zapraszamy do obserwowania regat zawodników z grup początkujących. Pozwoli to zrozumieć o co chodzi. Myślę, że za miesiąc – dwa, będziecie już też mogli sami startować.

Na zakończenie regat WrOZŻ przygotował uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego w naszym okręgu.

W razie pytań proszę kontaktować się ze swoimi trenerami lub ze mną.

trener – Maciek

Rybnickie Regaty Żeglarskie

W niedzielę zakończyły się Rybnickie Regaty Żeglarskie. Niestety w niedzielę nie odbyły się wyścigi – ze względu na brak wiatru. Szkoda, bo Jacek chciał jeszcze poprawić swój wynik. Po niesamowitej końcówce drugiego dnia, z trzema wygranymi wyścigami, było to jak najbardziej realne. W klasyfikacji końcowe17799180_1308634159186004_745731272093919191_nj zajął drugie miejsce – 👏👏GRATULACJE WOLI WALKI !!
Jego siostra Agata Kalinowska w klasie Laser Radial zajęła pierwsze miejsce w kategorii dziewczyn – 👏👏 GRATULACJE !!
Swój pierwszy start w regatach do udanych może zliczyć też Miłosz Gabryszewski, który po pierwszym trudnym dniu, który go jednak wiele nauczył, pływał już znacznie lepiej, dopływając na metę w kilku wyścigach w czołówce – widać moc jest 💪💪💪
Gratulacje też dla wszystkich pozostałych zawodników i trenerów. Filip Lolu Florek, Maciek Dąbrowski 👏👏17799987_1308634169186003_2598021592040381085_n

Pełne wyniki i relację zdjęciowa można zobaczyć na stornie organizatora: http://zagle.rybnik.pl/news/details/291/

17861866_1308634272519326_7393955215890139495_n
17884357_1308634255852661_3191428215363384189_n

„Dzień Odry” we Wrocławiu

22 kwietnia, w godzinach 11-17, w Światowy Dzień Ziemi zapraszamy na nadodrzańskie bulwary, by wspólnie bawić się i poznawać naszą wrocławską rzekę. Centrum działań będzie na Bulwarze Dunikowskiego. Spotkanie ma pokazać Odrę jako miejsce rekreacji i wypoczynku, ale także ważny element środowiska i gospodarki.

W roku 2016 Biuro Promocji Miasta i Turystyki zorganizowało „Festyn na Bulwarze Dunikowskiego”, który spotkał się z tak ciepłym przyjęciem mieszkańców, że impreza będzie kontynuowana jakocover_faceboo_ODRA Dzień Odry i na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń. Potencjał Odry jest ogromny – zrewitalizowane nabrzeże daje możliwość wypoczynku i rekreacji, w okolicy rzeki powstaje wiele miejsc komercyjnych, wypożyczalni sprzętu, a po rzece pływają liczni armatorzy floty pasażerskiej. Odra spełnia też bardzo istotną rolę dla środowiska naturalnego i jest ważnym elementem starań Wrocławia o tytuł Zielonej Stolicy Europy. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, a chętnych także do włączenia się w naszą akcję.

Podczas imprezy swoją prezentację będą miały liczne atrakcje Wrocławia. Głód będzie można zaspokoić w food truckach, a głód wiedzy podczas licznych warsztatów w strefach: miejskiej, żeglarskiej i ekologicznej czy gospodarczej. Nie pozwolimy nudzić się nikomu – od seniora po juniora!

Szczegóły programu wkrótce. Zapraszamy!

Dzień wcześniej, 21 kwietnia, aby przygotować rzekę do jej święta, zorganizowane zostanie sprzątanie terenów nadodrzańskich.

Zebranie – zawodnicy klubowi

Drodzy Rodzice,

Przypominamy, że za tydzień (11. marca – sobota) planujemy zorganizować spotkanie organizacyjne dotyczące nowego sezonu.

A ponieważ pogoda zaczyna nam już sprzyjać chcielibyśmy, przed spotkaniem, zacząć przygotowania naszej przystani. W planach jest zrzucenie pomostów na wodę i sprzątanie w hangarze. Dlatego prosimy o liczne stawiennictwo – W GRUPIE SIŁA :-)

pat mat 2

Dlatego zapraszamy wcześniej niż to pierwotnie planowaliśmy – zapraszamy na godzinę 10:00.

Po zwodowaniu pomostów i sprzątaniu spotkamy się w salce klubowej na rozmowach o sezonie. Jeżeli ktoś chciałby przynieść coś na poczęstunek, będziemy bardzo wdzięczni. My ze swojej strony tez postaramy się coś zorganizować.

Chcielibyśmy też przypomnieć, że do 10. marca jest możliwość wpłacania obniżonej składki na cały sezon.

Będzie też nam miło jak przekażą Państwo swój 1% podatku na cele statutowe naszego Klubu.

z żeglarskim pozdrowieniem

Maciek

P.S. Zebranie z rodzicami, którzy zapisali dzieci w tym roku, odbędzie się bez zmian tj 25. marca o godzinie 11:00. Zapraszamy